logo geodeta olsztyn

Artykuły

Geodeta ZRID Olsztyn

ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej nie jest łatwe do uzyskania. Istnieje jednak specjalista, który świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie. To geodeta ZRID w Olsztynie, który robi wszystko, by cała procedura była możliwie jak najmniej problemowa, szybka i zakończona szczęśliwym finałem. Wnioski o wydanie decyzji ZRID są coraz częściej podejmowanym tematem, dlatego dobrze skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i oferuje kompleksowe usługi geodezyjne dla inwestorów planujących realizacje drogowe (choć nie tylko). Jak zdobyć ZRID i dlaczego warto zdecydować się na naszą pomoc?

post 3 banner

Wniosek o wydanie decyzji ZRID – jak wygląda procedura?

Decyzja administracyjna ZRID w odpowiedzi na wniosek – zarówno w Olsztynie, jak i innych miastach Polski może być wydawana tylko przez organy do tego upoważnione. Ma to miejsce wyłącznie po zapoznaniu się z wszelkimi faktami i przesłankami zawartymi w dokumencie, który może być złożony przez właściwego zarządcę drogi (jeśli chodzi o drogi lokalne), bądź Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Kto może wydać decyzję na wniosek ZRID?

  • wojewoda – w stosunku do dróg krajowych i wojewódzkich,
  • starosta – w stosunku do dróg powiatowych i gminnych.

Stoi za tym podstawa prawna z dnia 10 kwietnia 2003 roku, traktująca o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych – tzw. specustawa drogowa.

Kiedy niezbędny jest Geodeta ZRID Olsztyn?

Fachowo sporządzona dokumentacja geodezyjno-prawna do wniosku o wydanie ZRID jest absolutną podstawą do jego pozytywnego rozpatrzenia. Dlatego pomoc, jaką może zapewnić geodeta ZRID w Olsztynie w tym zakresie jest nieoceniona, a wręcz niezbędna. Procedura wydawania zezwolenia staje się dużo łatwiejsza, szybsza i pozbawiona zbędnych komplikacji, gdy za treścią wniosku stoi właściwy człowiek – ekspert w temacie geodezji. Specjalistyczne prace geodezyjne dają pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z aktualnymi standardami i z uwzględnieniem interesu każdej z zainteresowanych stron. Te w wykonaniu specjalistów z Horyzontgeodezja.pl – geodeta Olsztyn – to gwarancja sukcesu. Jesteśmy z Klientem na każdym etapie realizacji projektu i świadczymy profesjonalne usługi poparte wieloletnim doświadczeniem.