logo geodeta olsztyn

Artykuły

Rola geodety w pracesie inwestycyjnym

Proces inwestycyjny to szereg wielu czynności i kolejnych etapów, następujących bezpośrednio po sobie a prowadzących do ukończenia zamierzenia budowlanego. Nierzadko spędza sen z powiek niejednemu inwestorowi. Zakończenie projektu sukcesem wymaga ogromnej wiedzy technicznej, prawnej jak również umiejętności poruszania się po urzędniczych arkanach bądź też znalezienia odpowiednich partnerów, profesjonalistów w danej branży.

Jednym z fachowców, którego na pewno będziemy potrzebowali jest właśnie geodeta Olsztyn. Z jego pomocą przeniesiemy wizję architekta bezpośrednio z ekranu komputera wprost na naszą działkę, a na końcu uzyskamy dokumentację niezbędną do „odbioru” i pozwolenia na użytkowanie.

post 1 banner

Usługi geodezyjne w procesie inwestycyjnym

Wśród usług geodezyjnych, które mogą nam być potrzebne w procesie inwestycyjnym, możemy wyróżnić między innymi:

  • wznowienie znaków granicznych
  • wykonanie mapy do celów projektowych
  • geodezyjne opracowanie projektu budowlanego i wytyczenie projektu w terenie
  • wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej – po zakończeniu budowy

Szczegółowe opisy tych czynności znajdą Państwo w kolejnym artykule na naszym blogu. We wszystkich wspomnianych usługach, a także innych – nietypowych pomiarach geodezyjnych – wspomoże Państwa firma Horyzont Geodezja z Olsztyna.

Jak wybrać dobrego geodetę w Olsztynie i okolicach?

Przede wszystkim upewnijmy się czy dany geodeta, realizujący daną prace posiada odpowiednie uprawniania zawodowe. Dla czynności opisanych powyżej będzie to zakres 1 i 2. Stawiajmy na firmy z ugruntowaną pozycją, polecane przez znajomych, dobrze oceniane przez klientów, z odpowiednim doświadczeniem i realizacjami na koncie. Sprawdź też ofertę geodeta Olsztynek.

Firma HORYZONT GEODEZJA Kamil Rynkowski życzy trafnych wyborów przy doborze partnerów do realizacji wymarzonych projektów. Do zobaczenia na budowie.